Öğrenci misafirhanesi Yüksekokulumuz yerleşkesi içerisinde olup kız kız öğrencilerimiz için tahsis edilmiştir. Misafirhanemizin toplam 40 yatak kapasitesi vardır. Misafirhane odaları en fazla üçer kişilik olup oda içerisinde banyo, tuvalet, dolap, sandalye, masa, elektrikli şofben bulunmaktadır. Bunun yanı sıra ortak kullanılan WC ve çamaşırhane bulunmaktadır. Isıtma kalorifer sistemi ile sağlanmakta olup, sistem çalıştığı müddetçe 24 saat sıcak su imkânı bulunmaktadır. Kalorifer çalışmadığı zamanlarda öğrenciler sıcak su gereklerini odalarında bulunan elektrikli şofbenleri kullanarak karşılamaktadırlar. Öğrenci misafirhanesinin içerisinde kantin, yemekhane ve kütüphane de bulunmaktadır.
 Öğrencilerin Uyması Gereken Kurallar
   Öğrencinin uyması gereken kurallar Harran Üniversitesi Yurtlar Yönetmeliği’nde belirtilmiş olup, saat 22:00 den itibaren giriş ve çıkışlar yasaktır.


 ÜCRET 

      Misafirhane ücretleri Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu tarafından her yıl yeniden belirlenmektedir. Öğrenciler kayıt yaptırdıkları zaman, bir ayı depozito olmak üzere, toplam iki aylık ücreti peşin ödemektedirler. Depozito yıl sonunda öğrencilere iade edilmektedir. Öğrencileri diğer ayların ücretini ay girmeden peşin ödemek zorundadırlar.

 KAYIT

Misafirhanede kalmak isteyen eski öğrenciler 1-15 Eylül tarihleri arasında bir dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. Müdürlüğümüz tarafından uygun görülmesi halinde kesin kayıtları hemen  yapılacaktır.Yüksekokulumuzu yeni kazanan öğrencilerimizin ise Üniversiteye kayıt esnasında ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Yeterli yerimiz bulunmakta olup aşağıda istenen belgeleri getiren ve herhangi bir mani durumu olmayan tüm kız öğrencilerimizin kayıtları kabul edilecektir.


Kayıt Esnasında İstenen Belgeler

 

1 Adet Nüfus Hüviyet Cüzdanı Sureti

1 Adet Sağlık Raporu

1 Adet Vesikalık Fotoğraf ve Öğrenci Kimliği

1 Adet Sabıka kaydı gerekmektedir.

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi 
Akçakale Meslek Yüksekokulu 
63500 Akçakale/ŞANLIURFA

Tlf
0 414 318 3000    
Fax
0 414 318 3239  
E-Posta

akcakale1995@harran.edu.tr

BAĞLANTILAR