Yüksekokulumuzun Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencilerine iş hayatında gerekli olan bütün ticari, ekonomik, kültürel bilgi ve becerilerinin yanında, herhangi bir işletmenin muhasebe departmanında üstlenebilecekleri görevlerde gerekli olan bilgiler verilmektedir.
 Mezun olanlar, kamu kesiminde ve özel sektörde çalışma imkânına sahip olabilmektedirler. 3568 sayılı Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir Yasası gereğince mezun olduktan sonra öğrenciler dört yıl staj yapmaları halinde Yetkili Meslek Odasının sınavlarına girebilmekte ve sınavda başarılı olanlar  “Serbest Muhasebeci Mali Müşavir" unvanını almaktadırlar.  Ayrıca     Mezun olan öğrenciler, işletmelerin muhasebe bölümlerinde ön muhasebe elemanı olarak ve serbest muhasebeci mali müşavirlerin ve yeminli mali müşavirlerin yanında yardımcı meslek elemanı olarak çalışmaktadırlar.
Yüksekokulumuz muhasebe derslerinin yanı sıra bilgisayarlı muhasebe dersleri de verilmektedir. Bu bağlamda iki yarıyıl ETA, LKS ve LUCA muhasebe paket programları öğretilmektedir. Muhasebe programımızda web tabanlı muhasebe alt yapısı oluşturulmuş olup 2006 yılından beri TÜRMOB tarafından hazırlanan LUCA programı öğretilmektedir.
Dikey Geçiş Yapılabilecek Bölümler


 

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi 
Akçakale Meslek Yüksekokulu 
63500 Akçakale/ŞANLIURFA

Tlf
0 414 318 3000    
Fax
0 414 318 3239  
E-Posta

akcakale1995@harran.edu.tr

BAĞLANTILAR